Lotnictwo cywilne


Daty pierwszych lotów prototypów

Typ samolotu Data pierwszego lotu
Airbus A30028.10.1972
Airbus A31003.04.1982
Airbus A31815.01.2002
Airbus A31925.08.1995
Airbus A32022.02.1987
Airbus A320 neo25.09.2014
Airbus A32111.03.1993
Airbus A3302.11.1992
Airbus A34025.10.1991
Airbus A340-60023.04.2001
Airbus A350XWB (-900)14.06.2013
Airbus A350-100024.11.2016
Airbus A38027.04.2005
Avro RJ10013.05.1992
ATR 4216.08.1984
ATR 42 - 60004.03.2010
ATR 7227.10.1988
Boeing 70715.07.1954
Boeing 7279.02.1963
Boeing 737-1009.04.1967
Boeing 737-30024.02.1984
Boeing 737-40019.02.1988
Boeing 737-50030.06.1989
Boeing 737-7009.02.1997
Boeing 737-80031.07.1997
Boeing 737 MAX 716.03.2018
Boeing 737 MAX 829.01.2016
Boeing 737 MAX 913.04.2017
Boeing 7479.02.1969
Boeing 747-40029.04.1988
Boeing 747-8 Intercontinental20.03.2011
Boeing 75719.02.1982
Boeing 76726.09.1981
Boeing 77712.06.1994
Boeing 787-815.12.2009
Boeing 787-917.09.2013
Boeing 787-1031.03.2017
Bombardier CSeries CS 10016.09.2013
Bombardier CSeries CS 30027.02.2015
British Aerospace 1463.09.1981
COMAC C9195.5.2017
Concorde (prototyp francuski)2.03.1969
Concorde (prototyp brytyjski)9.04.1969
CRJ 100 / 20010.05.1991
CRJ 70027.05.1999
CRJ 1000 (NextGen)03.09.2008
De Havilland Canada DHC-8 Dash 820.06.1983
Dornier Do 3286.12.1991
Dornier Do 328JET20.01.1998
Douglas DC-830.05.1958
Douglas DC925.02.1965
Embraer RJ-14511.08.1995
Embraer E17019.02.2002
Embraer E17514.06.2003
Embraer E19012.03.2004
Embraer E19507.12.2004
Embraer E190-E223.05.2016
Fokker F27 Friendship24.11.1955
Fokker F28 Fellowship1.05.1967
Fokker F702.04.1993
Fokker F10030.11.1986
Iljuszyn Ił-184.07.1957
Learjet 457.10.1995
Lockheed L1011 TriStar16.11.1970
McDonnell Douglas DC-1029.08.1970
McDonnell Douglas MD-1110.01.1990
McDonnell Douglas MD-8018.10.1979
Mitsubishi Regional Jet MRJ 9011.11.2015
Saab 340 28.01.1983
Saab 200026.03.1992
Tupolev TU13429.07.1963
Tupolev TU14431.10.1968
Tupolev TU15404.10.1968

Jeśli chcesz obejrzeć tabelę ze szczegółowymi informacjami o pierwszych lotach Concorde, kliknij tutaj.