Lotnictwo cywilne


Książki lotnicze

Autor: Walter Wager
Tytuł oryginalny: 58 minutes

Opis: Książka jest podstawą scenariusza do filmu Szklana pułapka 2 (Die Hard 2 - Die Harder) z Brucem Willisem w roli głównej.
Frank Malone, dowódca elitarnej jednostki antyterrorystycznej nowojorskiej policji, oczekuje na lotnisku JFK na przylot córki. Tymczasem do wieży lotniska dzwoni tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że za chwilę sparaliżuje wszystkie systemy kontroli lotów. Jeśli jego żądania nie zostaną spełnione, dojdzie do wielu katastrof. Po chwili gasną ekrany radarów, przestaje działać system lądowania ILS, a kontrolerzy tracą łączność z samolotami. Jednostki policji lotniskowej proszą o pomoc Franka. Musi on zidentyfikować i unieszkodliwić tajemniczego terrorystę, a następnie zniszczyć systemy zagłuszające łączność radiową. Czas nie jest jednak sprzymierzeńcem Franka - rejsowi linii TWA22, którym leci córka Malone`a, paliwo skończy się za 58 minut. Jednak stawką w tym starciu nie jest tylko życie dziecka policjanta - oprócz TWA22 w powietrzu znajduje się bowiem 18 innych samolotów czekających na możliwość lądowania...
Książka niestety niedostępna na rynku polskim oraz trudno dostępna za granicą, polecam szukać w zagranicznych antykwariatach internetowych. Bardzo dobre stopniowanie napięcia sprawi, że trudno Wam się będzie oderwać od czytania. Polecam - nie tylko fanom Szklanej Pułapki 2!