Lotnictwo cywilne


Filmy lotnicze


Tytuł filmu: Turbulence 2: fear of flying

Tłumaczenie polskie*: Turbulencja 2 (czasem podawany jest pełny tytuł: Turbulencja 2: Strach przed lataniem)

Obsada: Craig Sheffer, Jeniffer Beals, Tom Berenger, Daryl Shuttleworth, Andrew Kavadas, Tim Henry, Hiro Kanagawa, Jill Teed, Tamara Phillips, Avery Raskin, Claire Railey, Douglas Newell, Scott Oven, Simon Longmore, Robin Avery i inni

Reżyseria: David Mackay

Rok produkcji: 1999

Czas trwania filmu:100 minut

Opis: Tym razem Boeing 747 linii TCA odbywa rejs z Seattle do Los Angeles. Lot ten jest końcowym etapem kursu "Strach przed lataniem". Niestety, strachu tego nie będzie łatwo się pozbyć - tym bardziej, że kontrolę nad maszyną przejmuje terrorysta, który grozi wysadzeniem nad miastem toksycznej substancji, która znajduje się w luku bagażowym. Kapitan samolotu próbuje się bronić, ginie w walce z porywaczem. Teraz jedyna nadzieja pasażerów to Martin (Craig Sheffer), uczestnik kursu strachu przed lataniem, który, choć boi się latać, jest magistrem aeronautyki i projektuje samoloty. Musi więc pokonać własny strach, terrorystów oraz złą pogodę i zasiąść za sterami odrzutowca.

Od autora: Opinia o filmie zależy oczywiście od gustu. Moim zdaniem, jest ciekawy i wart polecenia, jednakże gorszy od pierwszej części filmu. Ale i tak nie aż tak zły jak trzecia i ostatnia część "Turbulencji - Heavy Metal... Kolejne części filmu nie mają ze sobą nic wspólnego poza tym, że akcja dzieje się na pokładzie Boeinga 747 Trans - Con Air.


* - tłumaczenie polskie nie zawsze jest zgodne z właściwym tytułem i często odbiega od oryginału. Podaję tłumaczenie "przyjęte za właściwe", tj. używane w telewizji i wypożyczalniach video.