Lotnictwo cywilne


Filmy lotnicze


Tytuł filmu: Airplane!

Tłumaczenie polskie*: Czy leci z nami pilot?

Obsada: Robert Hays, Julie Hagerty, Lloyd Bridges, Peter Graves, Leslie Nielsen, Lorna Patterson, Robert Stack

Reżyseria: Jim Abrahams, David Zucker, Jerry Zucker

Rok produkcji: 1980

Czas trwania filmu: 88 minut

Opis: Ted Striker jest byłym pilotem wojskowym... Ponieważ podczas pewnej misji popełnił błąd,przez co zginęło kilka osób, Ted cierpi na depresję i od tamtego czasu boi się samolotów... Ponieważ chce odzyskać dziewczynę, Elaine, która jest stewardessą, wsiada jednak na pokład pasażerskiego Boeinga 707, by udowodnić jej, że jest w stanie pokonać swój lęk... Przypadek sprawia, że akurat na tym rejsie podano zepsutą rybę... Pasażerowie i załoga samolotu doznają więc ciężkiego zatrucia pokarmowego, a Ted jest jedyną osobą, która może uratować samolot wraz z pasażerami... Pomaga mu w tym Elaine.

Od autora: Znakomita parodia filmów lotniczych... Choć niektórzy mówią, że film jest po prostu "głupi", ja jednak uważam, że warto go obejrzeć, o ile tylko nie stawiamy na ambitne kino. Ambitnego ani nawet poważnego w tym filmie nic nie ma, ale zapewni on nam z pewnością znakomitą rozrywkę i sprawi, że uśmiejemy się do łez...


* - tłumaczenie polskie nie zawsze jest zgodne z właściwym tytułem i często odbiega od oryginału. Podaję tłumaczenie "przyjęte za właściwe", tj. używane w telewizji i wypożyczalniach video.