Lotnictwo cywilne


Filmy lotnicze


Tytuł filmu: Passenger 57

Tłumaczenie polskie*: Pasażer 57

Obsada: Wesley Snipes, Alex Datcher, Bruce Payne, Tom Sizemore, Elizabeth Hurley, Ernie Lively i inni

Reżyseria: Kevin Hooks

Rok produkcji: 1992

Czas trwania filmu: 84 minuty

Opis: Charles Rane, znany jako "książę terroru" to terrorysta, który wielokrotnie już porywał samoloty. Czeka go proces za jeden z zamachów na linie lotnicze. Rane, eskortowany przez FBI, leci do Los Angeles na proces. Jego plany są jednak zupełnie inne, "książę terroru" chce znów porwać samolot... Wygląda jednak na to, że będzie musiał zmienić plany, bo jednym z pasażerów odrzutowca jest John Cutter (Wesley Snipes), specjalista do spraw bezpieczeństwa lotniczego szkolony do zapobiegania porwaniom samolotów, którego właśnie mianowano nowym szefem ochrony linii lotniczej...

Od autora: Uważam, że "Pasażer 57" to bardzo dobry lotniczy film sensacyjny, który cechuje wartka akcja. Zdecydowanie polecam fanom filmów lotniczych i sensacyjnych... Dobra gra aktorska, wiele scen walki oraz pojedynek umysłów toczony pomiędzy dobrym i złym charakterem, czyli typowe amerykańskie kino akcji w bardzo dobrym stylu ;-).


* - tłumaczenie polskie nie zawsze jest zgodne z właściwym tytułem i często odbiega od oryginału. Podaję tłumaczenie "przyjęte za właściwe", tj. używane w telewizji i wypożyczalniach video.