Lotnictwo cywilne


Filmy lotnicze


Tytuł filmu: Die Hard 2 - Die Harder

Tłumaczenie polskie*: Szklana pułapka 2

Obsada: Bruce Willis, Bonnie Bedelia, William Atherton, Reginald Vel Johnson, William Sadler, John Amos, Franco Nero

Reżyseria: Renny Harlin

Rok produkcji:

Czas trwania filmu: 123 minuty

Opis: Kontynuacja serii "Die Hard". Tym razem akcja dzieje się na lotnisku. W wigilię policjant John McClane czeka na żonę na lotnisku. W czasie czekania zauważa dwóch podejrzanie się zachowujących osobników. Podąża za nimi do sortowni bagażu, tam wywiązuje się strzelanina. Dwóch przestępców ginie. John podejrzewa, że to nie byli zwykli złodzieje bagażu... Choć zgłasza to dyrekcji portu, wszyscy go ignorują. Zaczynają mu wierzyć dopiero, gdy terroryści przejmują kontrolę nad systemem kontroli lotów... Mogą podawać się za kontrolerów i doprowadzić do wielu katastrof... Terroryści nie zezwalają na lądowania... John musi coś wymyślić, zanim w samolocie jego żony skończy się paliwo...

Od autora: Doskonałe kino akcji w amerykańskim stylu. Film trzyma widza w napięciu do ostatniej minuty. Godne polecenia szczególnie dla osób zainteresowanych kontrolą lotów.


* - tłumaczenie polskie nie zawsze jest zgodne z właściwym tytułem i często odbiega od oryginału. Podaję tłumaczenie "przyjęte za właściwe", tj. używane w telewizji i wypożyczalniach video.