Lotnictwo cywilne


Linie lotnicze w Polsce


Direct Fly


Direct Fly to marka stworzona przez firmę Sky Express. Linie lotnicze Direct Fly rozpoczęły działalność w kwietniu 2006. Ich pierwszy lot odbył się 12 kwietnia 2006 na trasie Gdańsk - Berlin. Zaraz potem, tego samego dnia, zainaugurowano również trasy krajowe, rozpoczynając od rejsu Wrocław - Warszawa.

Celem powstania firmy było stworzenie pasażerom możliwości podróżowania bezpośrednio pomiędzy ważnymi polskimi miastami z pominięciem Warszawy,na trasach takich jak np. Gdańsk - Kraków czy Gdańsk - Wrocław. Linie oferowały również przeloty z portów regionalnych do miast europejskich. Niestety, obecnie linia utrzymuje tylko połączenia z Gdańska do Wrocławia i Krakowa oraz lata pomiędzy Warszawą a Wrocławiem (obecnie - piszę ten tekst w czerwcu 2006). Z uwagi na niską opłacalność, połączenia międzynarodowe zostały zawieszone.

Na flotę Direct Fly składały się samoloty Saab 340A

Serwis pokładowy oferowany przez Direct Fly utrzymywany jest na wysokim poziomie. Obsługa jest profesjonalna, a w czasie lotu pasażerowie otrzymują poczęstunek. Kiedy ja leciałem, otrzymałem croissanta oraz herbatę. Jak na rejs krajowy to i tak dużo :-).

Aktualizacja 18.01.2012

Właśnie się zorientowałem, że dawno nie aktualizowałem tej podstrony :). Linie lotnicze Direct Fly, z tego co mi wiadomo, zawiesiły już dawno temu działalność.