Lotnictwo cywilne

Aktualizacje
Data ostatniej aktualizacji: 13.10.2022

Aktualizacja podstrony z datami oblotów samolotów
Aktualizacja podstrony o aliansach lotniczych

Autor strony chciałby przeprosić za bardzo rzadkie ostatnio aktualizacje. Jest to spowodowane przede wszystkim problemami z komputerem i ostatecznie zmianą platformy komputerowej z Windowsa na Mac. O ile produkty Apple uważam za rewelacyjne, to Pajączek, w którym tworzyłem stronę, nie istnieje na Maca i jeszcze nie znalazłem równie dobrego edytora na MacOs. Zainstalowałem dwa inne, ale nie mam pewności, czy wszystko będzie sprawnie działać, dlatego proszę o wyrozumiałość, jeśli coś na stronie będzie wyglądać nie tak, jak powinno.

Data poprzedniej aktualizacji: 19.03.2022

Aktualizacja podstrony o rodzinie samolotów Embraer E170
Aktualizacja podstrony o PLL LOT
Informacja dotycząca powstania i historii serwisu:

Serwis "Lotnictwo cywilne" powstał wiele lat temu jako zaliczeniowy projekt szkolny na lekcje informatyki. Początki serwisu sięgają roku 2000. Skoro już (co było warunkiem zaliczenia przedmiotu) serwis musiał być umieszczony w internecie, to tak już został, choć pierwotnie autor planował usunąć stronę po zaliczeniu przedmiotu :). Od tamtego czasu serwis był rozbudowywany, jednak autor chciałby zaznaczyć, iż obecnie nie poświęca stronie tyle czasu co kiedyś, więc niektóre podstrony nie były aktualizowane od początku istnienia serwisu. Serwis ten ma charakter pasjonacki i jest tworzony przez młodego człowieka zainteresowanego lotnictwem, a nie specjalistę. Autor serwisu nie gwarantuje więc ani aktualności wszystkich zamieszczonych na stronach informacji, ani też nie odpowiada za ich merytoryczną poprawność.
Autor nie umożliwia kontaktu mailowego ze sobą z braku czasu. Autor prosi o niekopiowanie żadnych fragmentów serwisu bez podania źródła. Piszę o tym, gdyż zauważyłem, że fragmenty tekstu z mojej strony są czasem wykorzystywane bez mojej wiedzy i zgody na innych stronach. Stronę, i zawarte na niej informacje, traktuję jako "dobro wspólne", co nie znaczy jednak, że w porządku jest wykorzystywanie mojej strony bez podawania źródeł.